Szybowcowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego KORNE 2014

To już czwarta edycja Szybowcowych Mistrzostw Województwa Pomorskiego, której organizatorem jest Sekcja Szybowcowa Aeroklubu Gdańskiego. Przez ponad tydzień lądowisko Korne obok Kościerzyny stanie się lotniczym centrum Pomorza. Na niebie w jednym czasie będzie można zobaczyć kilkanaście szybowców, a piloci będą rywalizować na trasach o długościach od 100 do 300 kilometrów, a czasem nawet i dłuższych.

Światowe sukcesy polskich pilotów mają podłoże m.in. w zawodach rangi naszych Mistrzostw. To właśnie podczas zeszłorocznych Mistrzostw jeden z pilotów Sekcji Szybowcowej AG, startując z lądowiska w Kornem, pokonał dystans 507 km, spełniając przy tym warunek do zdobycia Diamentowej Odznaki Szybowcowej – jednego z najwyższych odznaczeń szybowcowych przyznawanych przez Międzynarodową Federację Lotniczą (FAI).

Impreza ma charakter otwarty i jest doskonałą okazją do pierwszego kontaktu z lotnictwem. Każdy kto ma ochotę może przyjść na lotnisko, podziwiać starty i lądowania, porozmawiać z pilotami i zasiąść za sterami szybowców. Dla tych którzy będą chcieli wzbić się w powietrze i zobaczyć Bory Tucholskie z lotu ptaka, będzie możliwość odbycia lotu widokowego wraz z doświadczonym instruktorem.

Każda kolejna edycja naszych mistrzostw niesie za sobą coraz to większe zainteresowanie zarówno ze strony pilotów, a także fanów lotnictwa, mieszkańców regionu oraz mediów i sponsorów. Ponadto, w tym roku honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Pomorskiego.

Lądowisko Korne położone jest 9 km od Kościerzyny, przy drodze krajowej na Bytów (numer 20). N 54°07’46.8’’ , E 017°50’43.1’’.

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt:
Tomasz Siedlar, tel.: 662-233-885, tomek@szybowce.gda.pl

Przewidywany plan dnia zawodów*:
8.00 – wyhangarowanie / przygotowania
9.00 – odprawa
9.30 – transport szybowców na start
10.30 – 12.00 starty do konkurencji (po starcie ostatniego zawodnika możliwość lotów widokowych)
15:00 – 18:00 – lądowania i hangarowanie szybowców
19:00 – omówienie dnia i analiza lotów
20:00 – ognisko/integracja

*plan może ulec zmianom ze względu na warunki atmosferyczne.

PATRONAT HONOROWY: MARSZALEK_WOJ_POM_strona

SPONSORZY: infracorr_strona DAL_Hotel_strona

PATRONI MEDIALNI: ESKA_strona

 

 

 

POPRZEDNIE MISTRZOSTWA:
Szybowcowe Mistrzostwa Woj. Pomorskiego Korne 2013 – relacja
Szybowcowe Mistrzostwa Woj. Pomorskiego Korne 2012 – relacja
Relacja z Przelotu Wojtka i Tomka podczas imprezy w 2011
A tak Szybowcowe Mistrzostwa prezentowały się w mediach